Najlepszy kierunek w technikum

Technikum jako szkoła średnia kojarzy się polskim uczniom różnie. Z jednej strony to gwarancja zarówno zdanej matury, jak i jakichś kompetencji zawodowych, z drugiej absolwenci często narzekają, że w praktyce nauczyciele nie mają czasu na poruszenie wszystkich tematów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że technikum może być niesamowitą przygodą, a dziś istnieją nawet szkoły, które są nam w stanie zapewnić takie kompetencje, o jakich myśleliśmy do tej pory, że są domeną wyłącznie szkół wyższych, czyli uniwersytetów i politechnik.

Technik informatyk, czyli najpopularniejszy wybór polskiego nastolatka

Informatyka jest dla większości uczniów fascynująca, choć niewielu zdaje sobie sprawę, że w praktyce praca taka opiera się w większości o mozolne programowanie. Wklepywanie kodu do programu to jednak nie robotyka czy inna astronomia i można się tego nie tylko łatwo nauczyć, ale wręcz czerpać ze swojej wiedzy ogromną satysfakcję. Co ciekawe jednak, w szkole średniej można nauczyć się jeszcze bardziej zaawansowanego elektronicznie zawodu, który przed chwilą został wymieniony jako egzotyczny.

Robotyka w szkole średniej – czy to możliwe?

W grudniu zeszłego roku całą Polskę obiegła informacja, że w Łodzi powstanie Technikum Automatyki i Robotyki. Zelektryzowało to całą branżę edukacyjną – tak zaawansowany kierunek zostanie udostępniony nastolatkom? Okazuje się, że nie było w tej zapowiedzi przekłamań – projekt absolutnie nie został wycofany, więc znajduje się już w fazie realizacji. Pozostaje czekać, a następnie nic tylko się zapisywać.

Share