Wybieramy łóżko dla dziecka

Każde dziecko marzy o własnym pokoju, który zagwarantuje mu odrobinę prywatności. Z tego względu rodzice starają się zrobić wszystko, by takie pomieszczenie powstało. Kupują meble, biurka. Malują ściany i dekorują wnętrze. Podstawą jest jednak łóżko. Dlaczego jest tak ważne dowiemy się z tego artykułu.

Wygodne łóżko

Sen to podstawa w rozwoju dziecka. Musimy zadbać, by był on długi i nieprzerywany. Komfort może zapewnić nam wygodne łózko i dobrze dobrany materac. Zakup warto jest skonsultować z dzieckiem. To ono najlepiej będzie wiedzieć jaki materac chce oraz jak powinno wyglądać całe łóżko.

Łóżka dla dzieci mogą być różnorodne, z nakastlikami, szufladami, schowkiem na pościel lub bez. Wszystko zależy od gustu i potrzeb naszej pociechy. Co ważne dziecko może nam podpowiedzieć, jakie lubi kolory oraz wzory.

łóżka dla dzieci

Łóżka dla dzieci są zazwyczaj jednoosobowe. Posiadają szufladę lub podnoszony z materacem schowek na pościel. Dobrze jak przy łóżku znajduje się również nakastlik. Jest to niezwykle przydatna półka na lampkę lub książkę, którą dziecko będzie czytać wieczorami.

Wybieramy materac

Niektóre łóżka mają już zintegrowany materac i obicie. W takim wypadku nie mamy zbyt dużych możliwości wyboru. Zupełnie inna sytuacja występuje, kiedy kupujemy łóżko ze stelażem i do pełnego kompletu potrzeba nam materaca. Wybór nie jest zbyt skomplikowany. Najczęściej wyróżnia się materace sprężynowe, piankowe oraz hybrydowe. Można jednak wybrać również materace jednostronne i dwustronne. Te ostatnie posiadają 2 różne warstwy. Zazwyczaj twardą i miękką. Raz na kwartał warto obrócić materac, aby ten zachował swój kształt i nadal był tak samo wygodny. Jeśli nasza pociecha jest alergikiem, dobrze jest wybrać modele dla osób wrażliwych na różnorodne alergeny. Posiadają one zazwyczaj odpowiednie certyfikaty takie jak Oeko-Tex gwarantujący bezpieczne materiały pod względem zdrowia naszego, jak i środowiska.

Jakie jednak nie wybralibyśmy łóżko, musi ono podobać się dziecku i być dla niego wygodne. Nowoczesny wygląd to jednak nie wszystko. Trzeba jednak zadbać o funkcjonalność mebla. Najlepiej, gdy posiada schowek na pościel oraz odpowiednie wymiary. Nie zawsze duże łóżko jest dobrym pomysłem. Dziecko nie potrzebuje bardzo szerokiej leżanki. 90 cm to zazwyczaj komfortowa szerokość zapewniająca wygodny sen. Taki rozmiar też nie zagraci pokoju dziecka i pozostawi więcej miejsca na aktywną zabawę. Szeroki wybór mebli można znaleźć w salonie meblowym Meblik.pl. Atrakcyjne modele powinny zainteresować niejedną pociechę.

Share