Czy szkolna wyprawka musi tyle kosztować?

Rok szkolny to spore wydarzenie dla każdego dziecka, szczególnie tych najmłodszych. Jest to także duży wydatek dla jego rodziców, ponieważ każdorazowo trzeba kupić zeszyty, piórniki, przybory szkole i plastyczne i dużo, dużo więcej. Wszystko to oznacza, że sierpień może być dość kosztowny dla niektórych rodzin. No właśnie, ale czy musi tak być? Nie lepiej skorzystać z wcześniejszych promocji w sklepach i hipermarketach?

Wyprawka szkolna w sierpniu

Sklepy papiernicze i odzieżowe oraz księgarnie przeżywają w sierpniu swój złoty okres. Niejednokrotnie ich zyski w ciągu tego miesiąca przewyższają kilkukrotnie zyski z miesięcy wcześniejszych. Rodzice wraz z dziećmi masowo odwiedzają tego typu miejsca, dokonując potrzebnych zakupów. Zdarza się, że jednorazowo w takim sklepie zostawia się kilkaset złotych, a gdy dzieci jest kilkoro to ta suma może być nawet większa. Jednak tak na dobrą sprawę, te koszty można rozłożyć na kilka miesięcy, na przykład na całe wakacje. Nie trzeba kupować wszystkiego za jednym zamachem, narażając się na duże, jednorazowe wydatki, gdyż dużo lepiej podzielić je na kilka części.

Skorzystać z promocji w hipermarketach

Przy okazji codziennych zakupów w czasie lata można zwrócić uwagę na promocje w hipermarketach. Duże sklepy przygotowując się do szkolnej akcji, wyprzedają wcześniej towary zalegające na półkach. Dzięki takim promocjom można kupić zeszyty dosłownie za kilkanaście groszy, dzięki czemu minimalizujemy wydatki sierpniowe.

Promocje w hipermarketach i innych sklepach mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i pozwolić niskim kosztem skompletować szkolną wyprawkę naszego dziecka.

Share