Idziemy z dzieckiem na plac zabaw

Macie dzieci? Uwielbiacie razem spędzać czas? No wiadomo, że Rodzice zawsze zadbają o to, aby ich dzieci zawsze doskonale się bawiły. Wspólny czas daje zawsze mnóstwo radości i szczęścia. Warto więc poświęcić swojemu dziecku odpowiednią ilość zabaw i bezpieczne zabawki.

Plac zabaw na świeżym powietrzu

Kiedy jest ładna pogoda, to na pewno każdy z Was wędruje z dzieckiem na plac zabaw na świeżym powietrzu. Kiedy piękne słońce grzeje nie warto siedzieć pod dachem. Zanim jednak wybierzecie dla dziecka plac warto zwrócić uwagę na to, czy jest porządnie i solidnie wykonany. Czy są na niej zjeżdżalnie z atestem, tak samo jak i inne zabawki – huśtawki, koniki, itd. Jeżeli takie bezpieczne zabawki nie mają atestu, to lepiej jednak omijać takie miejsca z daleka. Ktoś może zapytać dlaczego? Przecież chodzi tu o zdrowie, a czasem nawet i życie Waszych pociech. Najważniejsze są zawsze zjeżdżalnie z atestem i inne atestowane zabawki.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W dzisiejszych czasach wiele placów zabaw wykonywanych jest według europejskich standardów. Takie bezpieczne zabawki, które wykonane są z solidnych, ale nie zagrażających życiu materiałów, to podstawa, jak np.zjeżdżalnie z atestem. Odkąd znajdujemy się w Unii Europejskiej takie standardy są o wiele mocniej pilnowane, aby uniknąć tragedii. Czy Wasze place są dostosowane do takich potrzeb? Najpewniej tak, o ile widzicie, że zjeżdżalnie są w miarę nowe i nie widać na nich żadnych pęknięć, czy też innych uszkodzeń. Jeżeli coś budzi Wasz niepokój, to lepiej odpuścić sobie wizytę w takim miejscu, tym bardziej, że na brak placów zabaw narzekać nie można.

Share