Czy taniec to też sport?

Kto z Was kocha tańczyć? Na pewno zgłosi się zaraz kilka chętnych osób, które śmiało przyznają, że taniec to coś fantastycznego, co pozwala nie tylko na rozruszanie się, ale również na doskonałą zabawę. A czy lubicie taniec sportowy?

Taniec jako sport

Trzeba przyznać, że niewielu z nas wie co to dokładnie taniec sportowy. Co więcej, są niestety wśród nas najróżniejsi „specjaliści”, którzy nie uważają tańca za sport. Tak, dokładnie jak napisałam specjaliści w cudzysłowie, to chodzi tu o osoby, które tą dyscyplinę traktują z pobłażaniem. Bo dla nich owszem, piłka nożna, koszykówka, basen, siatkówka, jazda konna to sport, ale podrygi na parkiecie to dla nich raczej zabawa, pomimo tego, że w taki taniec trzeba włożyć mnóstwo energii oraz pasji.

Sport w tańcu

A taniec sportowy to również piękna i wspaniała dyscyplina sportowa, dzięki której w cudowny sposób można wyrazić swoje emocje, swoją pasję, swoją walkę czasem o lepsze ja. Wiele osób zaczyna trenowanie tańca w wieku kilku lat i odkrywają swoją pasję do tego, co skutkuje tym, że jeszcze przez wiele, wiele lat mają do czynienia z tym sportem. Mówienie o tańcu jako o sporcie, jest jak najbardziej prawidłowe. W końcu również i tutaj rozgrywają się najróżniejsze zawody, gdzie zdobywa się puchary przed najważniejszymi osobistościami tanecznymi. Trzeba przyznać również, że dzięki takiej tanecznej pasji można spalić mnóstwo kalorii, a tancerz nigdy nie będzie wiedział co to znaczy otyłość, o ile będzie zawsze sumiennie trenował pod okiem najlepszych.

Share