YouTuberzy podbijają Polskę

Serwis Youtube już dawno przestał być tylko platformą do oglądania śmiesznych filmików. Youtube podbija Polskę i świat, a niektórzy youtuberzy stali się gwiazdami – są zapraszani do telewizji lub na różne ważne eventy.

Kanał na Youtube – łatwy zarobek czy praca na pełen etat?

W Polsce najlepsi youtuberzy zarabiają, według nieoficjalnych wyliczeń, około 10 tysięcy złotych lub więcej miesięcznie. Jednak nie jest to taki łatwy zarobek do osiągnięcia jak może się wydawać – szczególnie na początku swojej działalności w tym serwisie może być trudno przebić się przez gąszcz kanałów o podobnej tematyce. Na szczęście są reklamy, dzięki którym można zareklamować swój kanał lub film. Najważniejsze jest jednak publikowanie wysokiej jakości treści, dzięki którym będzie można przyciągnąć widza i spowodować, że zasubskrybuje nasz kanał, a to wymaga dużego poświęcenia, tak jak w pracy na pełen etat.

Na czym zarabiają najlepsi youtuberzy w Polsce i na świecie?

Najlepsi twórcy w serwisie Youtube zarabiają nie tylko na reklamach Google ale także na lokowaniu produktów, na tzw. reflinkach (to np. linki do polecanych produktów w jakichś sklepach internetowych) lub na sponsorowanych filmikach, w których mówią konkretnie o jakiejś usłudze bądź produkcie. Ponadto youtuber zarabia też bardzo często poprzez wsparcie pieniężne od swoich fanów – przelewają oni niewielkie kwoty pieniędzy ale jest ich na tyle dużo, że okazują się one bardzo pomocne dla twórcy filmów. Oprócz samych filmików, youtuberzy często też streamują czyli prowadzą transmisję na żywo. Najlepsi youtuberzy podbili Polskę i świat, więc mogą mieć tysiące (jak nie więcej) widzów podczas jednej takiej sesji na żywo, zarabiając przy tym spore kwoty pieniędzy, zarówno z reklam jak i dotacji od widzów.

Share