Hulajnoga czy rolki – na co wybrać się z dzieckiem?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaką formę spędzania czasu wybrać z dzieckiem. Oczywiście wybór atrakcji jest ogromny! Dzięki temu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem jednak warto zastanowić się nad tym, które ćwiczenia z dzieckiem będą ciekawsze dla pociechy, rolki, czy hulajnoga?

Oba popularne i oba uwielbiane. Warto jednak wiedzieć, co przemawia za jednym, a co za drugim!

Który rodzaj sportu będzie idealny na ćwiczenia z dzieckiem?

Zarówno hulajnoga, jak i rolki, bardzo często wybierane są jako pierwsze formy sportu dla dziecka. Hulajnoga z całą pewnością jest jednak bezpieczniejsza i stabilniejsza. Idealnie sprawdzi się ona na nawet nie do końca równych chodnikach. Hulajnoga jest rekomendowana dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Jak natomiast będzie z rolkami? Rolki wymagają już pewnej opanowanej koordynacji ruchowej, która pomoże dziecku zachować równowagę. Pierwsze kroki na rolkach zawsze należy stawiać pod czujnym okiem rodzica i przede wszystkim z dala od ulicy. Jazda na rolkach dedykowana jest dzieciom nieco starszym, potrafiącym już jeździć na hulajnodze, czy rowerze.

Który z tych dwóch sportów będzie ciekawszy dla rodzica?

Biorąc pod uwagę ćwiczenia z dzieckiem, warto pomyśleć też o tym, co będzie wygodniejsze i praktyczniejsze dla jego rodzica. Pod tym względem, z całą pewnością wygrywają rolki, na których o wiele łatwiej jest się przemieszczać dorosłej osobie. Dodatkowo jest to niepowtarzalny trening mięśni nóg, który na pewno je wysmukli!

Share