Od kiedy zacząć naukę pływania?

Oswajanie dzieci z wodą już od wieku niemowlęcego, to najlepsza rzecz, jaką rodzic może zrobić dla swojego malucha. Na naukę pływania nigdy nie jest za wcześnie. Doświadczenie i praktyka pokazują, że pływania można się już nauczyć w pierwszych tygodniach życia.

Szkoła pływania dla dzieci – od kiedy najlepiej rozpocząć naukę?

Szkoła pływania, swoje wrota otwiera już dla niemowląt, którzy pod czujnym okiem rodzica i instruktora, zaczynają swoją przygodę z wodnym światem. Coraz częściej na basenach i pływalniach można spotkać kilkumiesięczne maluchy, które świetnie czują się w środowisku wodnym. Z czasem nabierają coraz lepszych umiejętności i pewności w poruszaniu się w wodzie.

Z myślą o niemowlętach, wiele szkół przygotowało zajęcia dedykowane właśnie dla nich i ich rodziców.

W przypadku, kiedy dziecko jest starsze i nie miało do czynienia z nauką pływania, realizowane są programy dopasowane do wieku przedszkolnego, a nawet dla dzieci w starszych klasach szkoły podstawowej.

Dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają zajęcia edukacyjne na basenie. Oswajają się z wodą, poznają techniki pływania i rozpoczynają naukę. To dobry czas na zachęcenie dziecka do tej formy aktywności fizycznej. Poza zdobytymi umiejętnościami, pływanie świetnie wpływa na sylwetkę i kondycję dziecka.

Szkoła pływania dla dzieci, świetnie sprawdza się jako zajęcie pozalekcyjne. Dzięki nauce pływania i przebywaniu w wodzie, dziecko odpoczywa po całym dniu intensywnej pracy w szkole. Korzyści z zajęć są nieocenione. Aktywność w wodzie poprawia zdrowie i sprawność całego ciała.

Share