Kolorowa odzież medyczna

Odzież medyczna niekwestionowanie pełni bardzo ważną rolę w działaniach personelu medycznego, poza funkcjami ochronnymi, identyfikacyjnymi jak również higienicznymi spełnia też rolę psychologiczną – pozytywnego odbioru przez pacjentów.

Kolorowe ubrania medyczne – czyli jak zlikwidować niechęć do przychodni i szpitali

Bardzo często wizyty w szpitalach lub przychodniach nie są pozytywnymi chwilami w naszym życiu – przez co budują w pacjentach poczucie lęku i niechęć. Często pacjenci odwlekają wizyty właśnie ze względu na traumę jaką przeżyli podczas ostatniej obecności w szpitalu.

W przypadku przychodni, kiedy już od najmłodszych lat buduje się wizerunek w oczach małych pacjentów warto postawić na kolorową odzież medyczną -budującą pozytywne emocje. Dodatkowe wykorzystanie elementów związanych z postaciami z bajek lub kreskówek pozytywnie wpłynie na emocje dzieci podczas wizyt w przychodniach lub w szpitalach. Nawiązanie do bajek pomoże przypomnieć chwile w których młodzi pacjenci poznali swoje ulubione bajkowe postacie – przypomni im domowe zacisze i bezpieczeństwo co może zmienić postrzeganie przychodni i szpitali z przykrego obowiązku związanego z bólem na przygodę która wzmacnia i czyni zdrowszymi.

Kolorowe ubrania medyczne – okiem pracownika

Bardzo często zdarza się, że lekarze wpadają w rutynę – codziennie stosy dokumentacji do uzupełniania, zmiany procedur, ciągły widok ludzkiego nieszczęścia oraz szary lub biały fartuch wpędza w depresję. Jednym z czynników który stosunkowo niewielkim nakładem sił można zmienić jest kolor ubrań medycznych. Okresowa zmiana koloru odzieży medycznej wywołuje w pracownikach ożywienie, komentarze, chęć wyrażenia własnego zdania. Wszystko to wpływa na zupełnie inny – zdecydowanie przyjemniejszy odbiór swojej pracy a co za tym idzie mniejsze ryzyko depresji, a nawet wzrost efektywności.

Kolorowe ubrania medyczne kupisz w sklepie uniformix.pl

Share