Czy po wykształcenie nadal sięga duża liczba osób? To pytanie od paru lat staje się dla wielu uczelni utrapieniem. Studiujących jest coraz mniej a kierunki muszą się jakoś utrzymać. Co zatem mają wyjątkowego w swoich ofertach by jednak przyciągnąć przyszłych studentów? Zamawiane kierunki studiów – to właśnie one w ramach projektu Kapitał Ludzki przynoszą korzyści i uczelniom i studentom.
Przyszłość należąca do wiedzy
Zamawiane kierunki studiów w zależności od danego roku akademickiego są szczegółowo wyróżnione na każdej uczelni. Niemniej najczęściej są to kierunki techniczne, matematyczne i przyrodnicze. Wraz z rozwojem technologii powstają także nowe wytypowania, do których uczelnie się przychylają i tworzą nowe kierunki. Warto zatem śledzić regulaminy i nowe projekty, w których występuje ulubione miejsce studiów. Robotyka, informatyka stoją na piedestale listy w ramach projektu dofinansowania uczelni, wobec czego wielu chętnych będzie mogło się odnaleźć w tej branży.
Zamawiane kierunki studiów – przyjazne dla studentów
Uczelnia biorąc udział w projekcie otrzymuje większą kwotę przypadającą na jednego studenta. Jest tu także przyjemność dla samych studentów, którzy są wspomagani przez stypendia motywacyjne. Dzięki nim wybrane kierunki przyciągają, a uczelnie nie muszą się martwić o diametralne braki w tych dziedzinach. Uczenie nie należy do tanich inwestycji, toteż przyjazna relacja finansowa ze studentem może w takim przypadku dać znamienite efekty. Dla większości będzie to lżejsze pobieranie nauk, a lokata w wartościową przyszłość.