Paleniska i grille ogrodowe – najlepszy gadżet do ogrodu

Własny ogród lub działka to marzenie wielu z nas. Tego typu miejsce idealnie sprawdza się podczas letnich spotkań z rodziną i znajomymi, może być również wspaniałym sposobem na sobotni relaks z kubkiem kawy i książką lub atrakcyjną scenerią na romantyczną randkę. Aby móc w pełni wykorzystywać zalety swojego małego skrawka ziemi, warto zainwestować w palenisko ogrodowe. Jakie korzyści przynosi taki gadżet?

Wymarzony letni posiłek

Latem rzadko mamy ochotę spędzać długie godziny przy kuchence, gotując ciężkie i wymyślne potrawy. Treściwe gulasze, pracochłonne pierogi i rozgrzewający rosół to propozycje raczej na chłodne, jesienne lub zimowe popołudnia. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają zaś lekkim daniom z grilla lub piknikom na świeżym powietrzu. Własny ogród to wręcz wymarzona sceneria na imprezę z przyjaciółmi lub rodzinny posiłek urozmaicony grą w piłkę lub pluskaniem się w dmuchanym basenie. Wystarczą dobrze przyprawione mięso, warzywa, grzanki, orzeźwiająca sałatka i domowa lemoniada – w tak sprzyjających okolicznościach przyrody te proste potrawy smakują jak przysmaki z najdroższej restauracji!

grille ogrodowe

Czym jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe składa się z dużej, okrągłej misy wykonanej z ognioodpornego tworzywa (np. stali) podtrzymywanej na trójnogu (lub innej podstawie) i podwieszonej na łańcuchu oraz paleniska pozwalającego na przyrządzanie potraw bezpośrednio nad ogniem. Na rynku dostępne są różne modele, a niektóre z nich bardziej przypominają klasyczne grille. Czasami sprzęt wyposażony jest także w kociołek oraz praktyczną pokrywę, która może posłużyć do ugaszenia płomienia. Tego typu palenisko w zależności od potrzeb może pełnić zarówno rolę grilla, jak i ogniska.

Zalety palenisk i grilli ogrodowych

Paleniska ogrodowe dają ogromną swobodę wykorzystania – jeśli chcemy, przy ich pomocy możemy rozpalić ognisko nawet na tarasie! Taki gadżet pozwala na szybkie i bezproblemowe przyrządzenie pysznego posiłku na świeżym powietrzu. W dodatku powierzchnia większości mis pozwala na jednoczesne przygotowanie dużej ilości jedzenia, dzięki czemu znakomicie się sprawdza podczas różnego rodzaju letnich spotkań i przyjęć. Oprócz tego palenisko prezentuje się bardzo dobrze, a wieczorem zapewnia romantyczną atmosferę i ciepło. Dodatkowo jego przewagą nad tradycyjnym ogniskiem jest mobilność oraz fakt, iż nie wypala trawy i nie zostawia żadnych śladów lub zniszczeń w ogrodzie, dzięki czemu zachowuje on swoją estetykę.

Share