Pożyczki unijne na instalacje fotowoltaiczne. Zobacz, jak może z nich skorzystać również Twoja firma?

Fotowoltaika to coraz gorętszy temat na polskim rynku. Prywatne gospodarstwa domowe zachęcane są do inwestowania w panele słoneczne poprzez liczne programy rządowe wspierające ich budowę. A co z przedsiębiorcami? Oni mogą liczyć m. in. na niezwykle korzystne pożyczki unijne.

Co da Ci posiadanie własnej elektrowni słonecznej?

Promienie słoneczne to jedno z najważniejszych i najchętniej wykorzystywanych odnawialnych źródeł energii. Dzięki panelom słonecznym coraz więcej gospodarstw domowych uniezależnia się od swoich dostawców prądu i zmniejsza do minimum rachunki za energię elektryczną. To samo może stać się również z Twoją firmą. Wystarczy, że zainwestujesz w instalację fotowoltaiczną o odpowiedniej mocy.

Instalacje fotowoltaiczna zasilające w prąd dowolne przedsiębiorstwo oznacza przede wszystkim niższe koszty prowadzenia działalności. Niższe koszty przekładają się zwykle na wyższe zyski, a to z kolei oznacza, że będziesz mógł szybko przerosnąć całą konkurencję. A wszystko to dzięki słońcu i czerpanej z niego energii.

Pożyczki unijne na instalacje fotowoltaiczne

Skąd możesz wziąć środki na fotowoltaikę w swoim przedsiębiorstwie?

Mimo ciągłego spadku cen paneli słonecznych, koszty budowy instalacji fotowoltaicznych nadal są znaczne. W przypadku pojedynczych gospodarstw domowych cena takiej instalacji szacowana jest średnio na 20-25 tys. zł (w zależności od trudności jej budowy i rodzaju użytych materiałów). W przypadku przedsiębiorstw znacznie trudniej pokusić się o podobne szacunki, jasnym jest jednak, iż koszty budowy instalacji będą znacznie większe. Na szczęście wszystkie polskie firmy zainteresowane fotowoltaiką mogą liczyć na bardzo konkretne wsparcie ze strony projektów unijnych i oferowanych w ich ramach pożyczek.

Dzięki pożyczkom unijnym masz dziś możliwość zyskania poważnych środków na sfinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznej w Twojej firmie. W ten sposób zyskasz nowe możliwości na wielu polach działania, a wszystko to na niezwykle korzystnych warunkach.

Share