Szkolenie z podstaw produktów rodziny DB2

Wszystkie osoby przygotowujące się do pracy w zarządzaniu informacją w DB2, które chcą zdobyć wiedzę wprowadzającą do relacyjnej bazy danych DB2, powinny zacząć od szkolenia z podstaw produktów rodziny DB2.

Zaczynamy od podstaw

Praca na produktach bazodanowych DB2 wymaga wielu umiejętności, ale zaczynając praktyczną przygodę z tymi narzędziami, należy je przede wszystkim poznać. Szkolenia IBM mają różne poziomy trudności i prowadzone są w różnych celach, dla osób o różnej wiedzy bazowej. Jednak na początek, aby dowiedzieć się w ogóle o co w tym wszystkim chodzi, powinniśmy zacząć od szkoleń z podstaw rodziny DB2.

Przed szkoleniem i po szkoleniu – z czym startujesz, a z czym kończysz

Przed szkoleniem z produktów DB2 nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy posiadać podstawowe umiejętności obsługi komputera i podstawową wiedzę na temat tego czym są bazy danych i do czego się je wykorzystuje.

Po kursie na pewno będziesz bogatszy o wiedzę na temat prawidłowego stosowania pojęcia relacji, kluczy głównych, kluczy obcych, związków encji.

Z wiedzy teoretycznej, którą wkrótce wykorzystać też praktycznie, będziesz też potrafił:

  • określić na czym polega integralność danych
  • używać ograniczeń i wyzwalaczy
  • wskazywać cele i korzyści ze stosowania relacyjnych baz danych.

To czego także dowiesz się na takim szkoleniu to informacja o tym, jak korzystać z diagramów ERD i projektu bazy danych. Poznasz sposoby wykorzystania języka SQL. Co prawda szczegółowe informacje na temat języka SQL w bazach DB2 to już osobne szkolenie, ale tu poznasz schematy i mechanizmy używania tego języka. Generalnie po takim trwającym zwykle 2-3 dni szkoleniu będziesz potrafił zarządzać informacją w DB2.

Co dalej z wiedzą na temat DB2

Po szkoleniu z podstaw produktów DB2, możesz z powodzeniem iść dalej i wybrać kolejne profesjonalne szkolenie IBM, np. tutaj https://dataconsulting.pl/p/szkolenia_db2/Szkolenia+IBM+DB2+SQL+PL+%E2%80%93+kursy+IBM+DB2+programowanie+administracja+strojenie/. Ponieważ poznasz po krótce kroki potrzebne do kodowania SQL i dowiesz się jakie są cele stosowania ograniczników w SQL, możesz spokojnie udać się na szkolenie dotyczące języków SQL w bazie DB2.

Share