Czy warto rzucić się na „głęboką wodę”?

„Głęboka woda” to bardzo popularne określenie, z pewnością nie kojarzone powszechnie z nauką, a już na pewno języków obcych. Jednak mimo to można zaobserwować powiązania.

 Zanurz się!

 Ostatnio popularne stają się innowacyjne metody nauki języków obcych takie jak np. „całkowite zanurzenie”. Jednak nie wszyscy mają na to odwagę… Jest to naprawdę wymagająca, ale niesłychanie skuteczna metoda nauki języków obcych. Dodatkową jej zaletą jest to, iż nie musimy wstawiać się na nudne zajęcia w klasach…

 Więc jak to wygląda?

 To bardzo intensywny kurs, składa się z 12 lekcji indywidualnych dziennie, które muszą  prowadzić wyselekcjonowani i specjalnie do tego przygotowani instruktorzy. Każdy uczący się ma z nimi stały kontakt, np. podczas lekcji, przerw, posiłków. Kursant ma możliwość m.in. wyjścia na lunch z prowadzącym zajęcia – wtedy rozmowy odbywają się wyłącznie w języku obcym. „Zmuszenie” do posługiwania się jedynie językiem obcym w takich sytuacjach, zwiększa zdolności językowe, pomaga pozbyć się tzw. bariery i ułatwia posługiwanie się danym językiem w realnym świecie. Po tym następuje kolejny etap, w którym uczący się porządkuje poznany materiał i utrwala go przy pomocy multimedialnych materiałów. Następnie uczestniczy w zajęciach z dwoma lektorami, co jeszcze bardziej utrwala poznany materiał. Na koniec ma miejsce lekcja, która wprowadza nowy materiał.

natalee.pl

 Przykładowy rozkład dnia:

 ● 08:00 – 12:25 nauka z nauczycielami (zmiana lektorów)

 ● 12:30 – 13:55 lunch w towarzystwie lektora

 ● 14:00 – 14:40 lekcja „cicha”

 ● 14:45 – 15:25 lekcja „podwójna”

 ● 15:30 – 16:55 lekcje z jednym nauczycielem

 Dla kogo i skąd taki efekt?

 Ten rodzaj nauki przeznaczony jest dla osób, które potrzebują szybkich efektów, lecz nie mają czas na długotrwały proces uczenia się i lubią podejmować nowe wyzwania. Dodatkowo ludzie, którzy z powodów zawodowych lub prywatnych znajdują się pod presją i niezwłocznie muszą poznać nowy język, bądź podnieść jego poziom na stopie komunikatywności. Taki rodzaj nauki nie jest dobry dla każdego, ale przynosi efekty w bardzo krótkim czasie.

Warto więc podjąć wyzwanie i „rzucić się na głęboką wodę”

Share