Ciekawe ogrzewanie nietypowych pomieszczeń – nagrzewnice wodne

Nagrzewnice wodne działają wykorzystując ciepłą wodę w instalacji. Wentylator owiewa rury przez które płynie ciepła woda i w ten sposób może roznieść ciepłe powietrze po nawet najtrudniejszym do ogrzania pomieszczeniu. Są wydajne i łatwe w konserwacji, jakie jeszcze mają zalety?

Zalety nagrzewnic wodnych

Nagrzewnice wodne jak i pozostałe rodzaje nagrzewnic są przeznaczone docelowo do pomieszczeń, gdzie nie można wykorzystać do ogrzewania tradycyjnych systemów np. ogrzewania gazowego z grzejnikami przytwierdzonymi do ścian.

Poza tym ich zalety to:

  • niskie koszty eksploatacyjne
  • prosty montaż i łatwa obsługa
  • szeroki wachlarz mocy
  • szybkie nagrzewanie

Poza wykorzystaniem ciepłej wody, nagrzewnice wodne mogą jako środek zasilający wykorzystywać także glikol.

Gdzie sprawdza się nagrzewnica wodna

Już za niespełna 800 zł, możemy kupić nagrzewnicę wodną, o maksymalnym przepływie 150m³/h, niskiej masie i maksymalnej mocy grzewczej rzędu 2.3 kW. To sprawia, że nagrzewnice wodne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie tylko nie ma możliwości montażu tradycyjnych grzejników, ale drożej niż ogrzanie nagrzewnicą np. na pellet okazuje się zupełnie nieopłacalne. Stąd idealne do ogrzewania nagrzewnicami wodnymi są pomieszczenia charakteryzujące się wyjątkowo dużą, czasem bardzo trudną do określenia powierzchnią. Tego typu nagrzewnice bardzo chętnie wykorzystuje się na magazynach, w warsztatach i halach przemysłowych. Jednak równie dobrze sprawdzą się w sklepach, szklarniach, salach konferencyjnych, hurtowniach, stacjach paliw, centrach sportowo-rekreacyjnych czy kościołach. Przy odpowiednim montażu i zastosowaniu zabezpieczeń z powodzeniem takie nagrzewnice stosować można na przydomowych tarasach, w ogródkach i na placach.

Jak kupić, by się nie przejechać

Nagrzewnice ze względu na swój wyjątkowy charakter warto kupować w e-sklepach specjalizujących się w sprzedaży wentylatorów, chłodnic i nagrzewnic. Tylko tam znajdziemy naprawdę przetestowane i sprawdzone sprzęty, o których gwarancję i eksploatacje nie będziemy musieli się martwić, jak tu: https://www.wentylatorysklep.pl/nagrzewnice-wodne,251.html. Decydując się na zakup nagrzewnicy wodnej rozważmy najpierw jak chcemy, by była ona zamontowana. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia z nagrzewnicami o reszcie parametrów najlepiej pomówić ze sprzedawcą- na pewno dobrze nam poradzi.

Share