Kwas bursztynowy – na ratunek skacowanym ludziom

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spożył za dużo alkoholu. Czy to na imprezie czy też w piątkowy wieczór przed telewizorem. Wszystko by było dobrze gdyby nie silny kac występujący kolejnego dnia. Nieprzyjemne zjawisko nie jest spowodowane jednak samym alkoholem a funkcjonowaniem naszej wątroby. To właśnie ona podczas metabolizmu alkoholu wytwarza aldehyd octowy – truciznę którą musi nasz organizm usunąć. Zanim to jednak zrobi nastąpi spore spustoszenie zwane właśnie syndromem dnia poprzedniego. Aby tego uniknąć powinno się stosować preparaty zawierające kwas bursztynowy oraz wprowadzić zdrową dietę.

Dlaczego akurat zażywać kwas bursztynowy?

Jest to niezbędny składnik w przemianach metabolicznych przez co przyspiesza usunięcie niepotrzebnych substancji z organizmu, korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, poprawia przyswajanie witamin i składników odżywczych. Kwas bursztynowy łagodzi również bóle głowy, mięśni, łagodzi stres oraz zmęczenie. Dlatego zastosowanie go w takich preparatach jak 2KC jest w 100% uzasadnione.

Kwas bursztynowy to również tak zwany biostymulator, który pobudza układ nerwowy do działania, poprawia pracę nerek i jelit. Warto również podkreślić, że skutecznie usuwa toksyny z organizmu spowalniając przy tym utratę jonów potasu.

2KC

Kwas bursztynowy przed spożyciem alkoholu

Preparaty takie jak 2KC stosowane przed piciem alkoholu zawierają kwas bursztynowy, witaminę c, kwas fumarowy, glukozę oraz glutaminian sodu. Wszystkie te substancje mają za zadanie przyspieszenie wydalenia toksycznych związków z organizmu podczas rozkładu przez wątrobę alkoholu. Ich zadaniem jest również spowolnienie usunięcia potrzebnych substancji, które niestety pozbywamy razem z tymi szkodliwymi.

Odpowiednia dieta

Tabletki wspomagające przyswajanie alkoholu warto wspomagać zdrową dietą. Warto przed spożyciem substancji wyskokowych zjeść syty obiad a na deser kilka owoców, które uzupełnią nasze zapasy o niezbędne witaminy. Dobrze jest też odpowiednio nawodnić organizm, ponieważ podczas picia alkoholu wydalamy duże ilości wody, potasu oraz sodu.

Jak „kulturalnie” pić

Nie ma idealnej recepty na picie alkoholu bez większych szkód dla naszego organizmu. Można je jednak zniwelować do minimum. Podstawą jest nie mieszanie trunków. Żelazna zasada, pijemy wódkę to nie mieszamy z winem. W innym wypadku może się to dla nas przykro skończyć. Alkohol należy także popijać dużą ilością wody, sokami najlepiej cytrynowymi oraz innymi napojami. Podczas picia wydalamy z moczem spore ilości wody, którą trzeba uzupełniać aby się nie odwodnić.

Share